Тел: 8 (495) 713-91-22

Досвід застосування імплантата синовіальної рідини Гіалуаль-АРТРО (Hyalual ARTRO) у лікуванні деформуючих артрозів колінних суглобів

Яремішин Анатолій, Білобровко Василь, Гудима Арсен
Хмельницька область, м. Волочиськ, Україна
Науковий керівник: к.м.н Береговий Д. В.

Проблема деформуючого артрозу великих суглобів щороку набуває актуального значення у зв’язку із старінням населення, високою інвалідизацією. Останнім часом збільшується частка хірургічного лікування артрозу великих суглобів (коригуючі остеотомії, артроскопічний дебридмент, ендопротезування). Проте хірургічне лікування завжди таїть в собі певний ризик розвитку ускладнень, високовартісне, через певний час імплантати потребують заміни. Тому, враховуючи тактику "пірамідного" підходу у лікуванні остеоартрозу, вважаємо за краще якомога довше обходитись без операції.
Серед препаратів комплексної консервативної терапії в даний час використовуються хондропротектори, які містять компоненти гіалуронової кислоти (ГК) (остеніл, синокром, гіалган та ін.), причому доведено, що при внутрішньосуглобовому введенні ефект препаратів краще та триваліше виражений. Перевагу у лікуванні пацієнтів на остеоартроз ми віддаємо препарату Гіалуаль-АРТРО виробництва вітчизняної корпорації "Юрія-Фарм". Унікальність Гіалуаль-АРТРО полягає в тому, що він окрім симптоматичної дії, дає можливість впливати на патогенетичні механізми прогресування остеоартрозу, чого не відбувається у випадку застосування монокомпонентних препаратів ГК. Високомолекулярна, високоочищена ГК у складі препарату відновлює синовіальний баланс, надає знеболюючий та протизапальний ефекти. Другий компонент Гіалуаль АРТРО – сукцинат натрію - активує метаболічні процеси хряща, що веде до збільшення тривалості життя хрящової тканини та відтермінування ендопротезування.
За 2010 рік нами проліковано 16 хворих віком від 43 до 70 років. В І стадії хвороби – 3, ІІ – 9, ІІІ – 4 пацієнти. В комплекс лікування входили: ортопедичний режим, масаж, манжетковий витяг, НПЗП, біостимулятори, судинні препарати.
Висновки: найкращі результати досягнуто у хворих з І-ІІ стадією артрозу; використання Гіалуаль-АРТРО дозволило зменшити потребу в НПЗП; клінічний ефект спостерігався до 1 року; зменшення больового синдрому та покращення рухів спостерігалось навіть у пацієнтів із ІІІ стадією хвороби.